[ad_1]

رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس در دیدار با اعضای دبیرخانه و دبیران علمی و اجرایی دومین همایش بین المللی و بیستمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار گفت: امروز زندگی در محیط‌های شهری جدا از محیط های طبیعی نیست و بهبود شاخص‌های زیست محیطی همچون تامین آب مناسب، ارتقا ی سطح بهداشت جامعه، کاهش آلودگی‌ها و ظرفیت سنجی منطقه‌ای و جمعیتی باید مورد توجه قرار گیرد.

به اعلام منابع خبری، محمدرضا تابش با بیان اینکه دستیابی به رشد اقتصادی بدون توجه به مسائل زیست محیطی؛ توسعه پایدار و متوازن را به همراه نخواهد داشت گفت: خوشبختانه در قانون برنامه ششم توسعه کشور احکام خوبی برای ارتقای جایگاه محیط زیست پیش بینی شده است که در صورت اجرا و توجه کافی می تواند راهگشا و تحول آفرین باشد.

وی عنوان داشت: بر اساس تعریف کمیسیون جهانی محیط و توسعه سازمان ملل، توسعه پایدار زمانی شکل می گیرد که استفاده و هدایت منابع و سمت گیری اقدامات توسعه‌ای با نیازهای حال و آینده سازگار باشد لذا  باید در برنامه ریزی ها این مهم مدنظر قرار گیرد.

تابش با اشاره به توسعه صنعتی و صنایع معدنی در استان یزد گفت: رعایت مسائل زیست محیطی و اجرای سیستم های مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زبست در واحدهای تولیدی به جد مورد تاکید دستگاه های اجرایی و نظارتی قرار گیرد.

نماینده مردم اردکان همچنین با توجه به برگزاری این همایش ملی و بین المللی در استان یزد گفت: مسئولان برگزاری همایش از این فرصت برای شناساندن هویت تاریخی و فرهنگی استان نیز بهره بگیرند و در برنامه‌های جنبی همایش، در جهت شناساندن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان تلاش کنند.

دومین همایش بین المللی و بیستمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار، هفتم لغایت نهم آذرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *