رئیس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس در دیدار با اعضای دبیرخانه و دبیران علمی و اجرایی دومین همایش بین المللی و بیستمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار گفت: امروز زندگی در محیط‌های شهری جدا از محیط های طبیعی نیست و بهبود شاخص‌های زیست محیطی همچون تامین آب مناسب، ارتقا ی سطح بهداشت جامعه، کاهش آلودگی‌ها و ظرفیت سنجی منطقه‌ای و جمعیتی باید مورد توجه قرار گیرد.

به اعلام منابع خبری، محمدرضا تابش با بیان اینکه دستیابی به رشد اقتصادی بدون توجه به مسائل زیست محیطی؛ توسعه پایدار و متوازن را به همراه نخواهد داشت گفت: خوشبختانه در قانون برنامه ششم توسعه کشور احکام خوبی برای ارتقای جایگاه محیط زیست پیش بینی شده است که در صورت اجرا و توجه کافی می تواند راهگشا و تحول آفرین باشد.

وی عنوان داشت: بر اساس تعریف کمیسیون جهانی محیط و توسعه سازمان ملل، توسعه پایدار زمانی شکل می گیرد که استفاده و هدایت منابع و سمت گیری اقدامات توسعه‌ای با نیازهای حال و آینده سازگار باشد لذا  باید در برنامه ریزی ها این مهم مدنظر قرار گیرد.

تابش با اشاره به توسعه صنعتی و صنایع معدنی در استان یزد گفت: رعایت مسائل زیست محیطی و اجرای سیستم های مدیریت بهداشت، ایمنی و محیط زبست در واحدهای تولیدی به جد مورد تاکید دستگاه های اجرایی و نظارتی قرار گیرد.

نماینده مردم اردکان همچنین با توجه به برگزاری این همایش ملی و بین المللی در استان یزد گفت: مسئولان برگزاری همایش از این فرصت برای شناساندن هویت تاریخی و فرهنگی استان نیز بهره بگیرند و در برنامه‌های جنبی همایش، در جهت شناساندن ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان تلاش کنند.

دومین همایش بین المللی و بیستمین همایش ملی بهداشت محیط و توسعه پایدار، هفتم لغایت نهم آذرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد برگزار می شود.

انتهای پیامسایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *