[ad_1]

ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای محرومیت‌زدایی از استان لرستان خیز بلندی برداشته است.

به اعلام منابع خبری، بنیاد برکت، وابسته به ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) برای محرومیت‌زدایی، اشتغال‌زایی، توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی و اجرای منویات رهبر معظم انقلاب در زمینه‌ی اقتصاد مقاومتی، تاکنون نزدیک به 1240 میلیارد ریال در بخش‌های مختلف اقتصادی، زیربنایی، آموزشی، فرهنگی و مذهبی، سلامت و خدمات حمایتی و عام‌المنفعه در استان لرستان سرمایه‌گذاری کرده است. بر این اساس، 11 شهرستان، 31 بخش، 124 روستا و 94 هزار نفر تحت پوشش خدمات و اقدامات بنیاد برکت قرار گرفته‌اند. بر اساس قرارداد اخیر منقعد شده بین ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و استانداری لرستان، در اتمام سال 1398، ستاد اجرایی 7000 میلیارد ریال دیگر در بخشهای مختلف لرستان سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

از این میزان سرمایه‌گذاری بخش قابل‌توجهی به حوزه‌ی توانمندسازی اقتصادی و تولید و اشتغال اختصاص یافته است. بنیاد برکت با مشارکت در 6 طرح اقتصادی استان با حجم سرمایه‌گذاری کل 997 میلیارد ریال، زمینه‌ی اشتغال نزدیک به 1400 نفر را فراهم کرده است و به گفته رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با سرمایه‌گذاری‌های جدید ستاد، برای 7000 نفر دیگر از مردم محروم استان اشتغالزایی خواهد شد.

ساخت 35 مدرسه، 21 مسجد، 7 مرکز بهداشت و ده‌ها پروژه‌ی زیربنایی دیگر از اقدامات بنیاد برکت در استان لرستان است که بخش اعظم این پروژه‌ها افتتاح و به بهره‌برداری رسیده و بخش دیگری در دست اجراست. طبق تعهدات جدید ستاد، 110 مسجد، 110 خانه عالم و دهها پروژه زیربنایی دیگر نیز در استان لرستان ساخته خواهد شد.

بنیاد برکت ساخت 500 واحد مسکن محرومان در استان لرستان را با اعتبار 15 میلیارد ریال با مشارکت بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در دست اجرا دارد که با سرعت در حال پیشرفت است. بر اساس تعهدات جدید، 1000 واحد جدید نیز به این واحدها افزوده خواهد شد.

در حوزه‌ خدمات حمایتی، تاکنون تعداد بیش از 10 هزار بیمه‌نامه برای روستاییان و ساکنان مناطق محروم لرستان صادر شده است و 747 نفر از ایتام استان علاوه بر پوشش بیمه‌ای، تحت حمایت‌های مالی بنیاد برکت قرار گرفته‌اند. علاوه بر این، براساس طرح برکت خانواده، ده‌ها زوج نابارور در مناطق محروم استان شناسایی و برای درمان به مراکز درمانی طرف قرارداد معرفی شده‌اند.

بر اساس اعلام بنیاد برکت، علاوه بر تمام اقدامات ذکر شده، نزدیک به 43 میلیارد ریال وام قرض‌الحسنه به 796 نفر از مردم نیازمند استان پرداخت کرده و توانسته از این طریق از مشکلات آن‌ها بکاهد. از این تعداد، 553 نفر برای ازدواج، 68 نفر برای مسکن، تعداد 32 نفر برای درمان و 143 نفر برای سایر موارد وام قرض‌الحسنه دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *