در چند هفته اخیر شاهد حوادث و اتفاقات تلخی بوده ایم که کودکان قربانی اکثر این حوادث بوده اند . مردم بر این باورند که جامعه بدی شده است و ناامنی بیداد می کند ! اما آیا حقیقتاً اینها معضلات جدیدی است ؟این روزها چیزی که در اکثر شبکه های مجازی و اجتماعی دست به دست می شود ، اخبار تلخی از حوادث ناگواری است که در کشورمان رخ داده و خانواده های زیادی را داغدار کرده است .

هنوز ماجرای آتنا ، کودکی که به بدترین شکل ممکن مورد تجاوز و بعد قتل قرار گرفت برای مردم تازگی داشت که خبر دیگری تیتر اخبار تلخ این روزها شد . ماجرای ربوده شدن بنیتای ۸ ماهه که در اتومبیل سرقت شده ی پدرش حضور داشت . این مارجرا نیز همچون ماجرای آتنا پایانی تلخ و اندوه بار داشت . مرگ بنیتا در خودروی مفقودی پدرش!

همین دو خبر کافی بود تا مادرانی که فرزند خردسال دارند احساس وحشت نمایند و از ناامنی جامعه شکایت کنند.

اما آیا این اتفاقات مربوط به همین چند روز و چند هفته و چند ماه است ؟!

آیا آن زمان که مردم کمتر در فضای مجازی وقت می گذراندند این اتفاقات تلخ رقم نمی خورد ؟

آیا در گذشته سرقت ، آدم ربایی ، تجاوز ، قتل و … صورت نمی گرفت ؟

کمی تأمل کافی است تا متوجه شویم تغییری در وضع جامعه صورت نگرفته است ، بلکه اخبار این روزها به دلیل وجود فضاهای اجتماعی گسترده ، در کسری از ثانیه بین میلیون ها نفر دست به دست می چرخد و مردم آگاه تر می شوند.

اما این موضوع چیزی از قسمت اندوه بار این حوادث کم نمی کند و مسلما جامعه نیازمند امنیت بیشتری است تا کودکان بتوانند در سلامت رشد کنند تا ما بتوانیم خانواده های شادی داشته باشیم .

در پایان تیم خبری آلباش تأسف خود را از حوادث تلخ اخیر اعلام می دارد و آرزومند جامعه ای به دور از هرگونه ناامنی و اخبار بد می باشد .

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *