[ad_1]

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی ضمن اشاره به وزش باد شدید در شرق کشور از کاهش دما همراه با رگبار باران در نوار شمالی کشور خبر داد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با منابع خبری، با اشاره به اینکه در سه روز آینده در بیشتر مناطق کشور آسمان صاف و آفتابی است، اظهار کرد: در این مدت در ساعات بعد از ظهر امروز در استان هرمزگان رشد ابر و وزش باد و روز پنجشنبه (۱۹ مرداد) با نفوذ جریانات خنک شمالی ابتدا کاهش نسبی دما در شمال غرب و سواحل خزر و روزهای جمعه (۲۰ مرداد) و شنبه (۲۱ مرداد) کاهش نسبی دما در استان‌های واقع در نوار شمالی کشور رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: این وضعیت روز پنجشنبه (۱۹ مرداد) با افزایش ابر و بارش پراکنده در گیلان و مازندران و روزهای جمعه (۲۰ مرداد) و شنبه (۲۱ مرداد) با رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد در برخی نقاط مازندران، گلستان، خراسان شمالی، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی همراه خواهد بود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه دریای خزر از بعد از ظهر پنجشنبه (۱۹ مرداد) و روز جمعه (۲۰ مرداد) مواج خواهد بود، تصریح کرد: در سه روز آینده همچنان در شرق کشور وزش باد شدید و در منطقه زابل گاهی گرد و خاک پیش بینی می‌شود که از روز پنجشنبه تا شنبه به سبب نفوذ جریانات شمالی، باد در سیستان تشدید می‌شود.

وظیفه درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتیگراد و پنجشنبه (۱۹ مرداد) صاف تا کمی ابری گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی با بیان اینکه شهر اهواز طی روز آینده گرمترین شهر کشور خواهد بود، اظهار کرد: شهر اهواز فردا صاف، همراه با غبار صبحگاهی گاهی همراه با وزش باد با حداکثر دمای ۴۹ و حداقل دمای ۳۱ درجه سانتیگراد خواهد بود.

وظیفه در اتمام گفت: شهر اردبیل فردا با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۳۲ درجه سانتیگراد خنکترین شهر کشور پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *