[ad_1]

به اعلام خبرنگاران، پیرحسین کولیوند ضمن بیان مطلب فوق گفت : مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با دارا بودن بهترین امکانات و کادر درمانی مجرب و متعهد از ابتدای ورود زائرین ضیوف الرحمن تا اتمام عملیات حج همراه زائران عزیز ایرانی است.

رئیس عملیات پزشکی حج ۹۶  در خصوص انتخاب نیروهای اعزامی به حج گفت : این مرکز طبق روال سالهای گذشته نسبت به گزینش و انتخاب کادر بهداشتی و درمانی خود از سراسر کشور اقدام نموده و بر اساس تأکید رئیس مرکز و به جهت شرایط خاص حج امسال ، بیش از هفتاد درصد نیروهای این مرکز  در حج سالجاری را افراد با تجربه تشکیل می دهند که هر کدام در رشته خود از بهترینهای کشور می باشند .

وی در خصوص ترکیب نیروهای اعزامی نیز گفت : از بین ۲۲۰ نفر نیروهای این مرکز در حج سالجاری حدود  ۸۰ نفر نیروهای شاغل در بیمارستان این مرکز در مدینه و الباقی در بیمارستان مکه مشغول به فعالیت خواهند شد.

کولیوند با اشاره به نقش مهم پزشکان مجموعه به عنوان سطح اول درمان این مرکز در حج گفت : فعالیت اصلی بیمارستانی این مرکز زمانی وارد فاز عملیاتی می شود که زائر به هر دلیل در سطح یک جواب لازم را نگرفته و نیاز به خدمات درمانی و کلینیکی بیشتری داشته باشد. 

وی از یک فرآیند بسیار قوی به نام ارجاع نیز  نام برد و گفت : در این سیستم زائر در صورت نیاز به خدمات بیشتر درمانی توسط پزشک مجموعه به بیمارستانهای جمعیت هلال احمر  اعزام می شود ، در صورتی که مشکل زائر توسط متخصصین این مرکز مرتفع گردید که هیچ در غیر اینصورت و در صورت نیاز به خدمات بیشتر درمانی مانند اعمال جراحی ، سی تی اسکن ، دیالیز و … به بیمارستانهای سعودی منتقل می شود. 

وی در بخش دیگری از سخنان خود به پزشکان رابط اشاره کرده و گفت : امور اعزام بیماران به بیمارستانهای سعودی را واحدی به نام پزشکان رابط انجام می دهند که پزشک بوده و مسلط به زبان عربی می باشند و در تمام مراحل پذیرش ، بستری و ترخیص زائر بیمار در بیمارستانهای سعودی حضور دارند. 

کولیوند در ادامه از واحد سلامت کاروان نیز یادی کرد و گفت :  واحد مهم دیگری که در این مرکز فعالیت دارد  ، واحد سلامت کاروان می باشد . نیروهای این واحد را پزشکان عمومی با سابقه تشرف به حج و کارشناسان بهداشت محیط تشکیل می دهند و در واقع عمل نظارت بر روند کار پزشکان مجموعه ، بازدید مستمر از محل اسکان زائرین و نظارت بر نحوه پخت و توزیع غذای زائرین را بر عهده دارند.   

مدیر عملیات پزشکی حج ۹۶ در خاتمه با آرزوی حجی سالم برای تمامی زائرین ایرانی خاطر نشان کرد :‌ این مرکز همواره خود را نیازمند راهنمائی های و ارشادات حکیمانه تمامی مسئولین و دست اندرکاران حج دانست.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *