[ad_1]

با توجه به اخبار رسیده از منابع معتبر، سیدمحمد بطحایی در تشریح برنامه های خود در مجلس شورای اسلامی با اینکه فردی از خانواده آموزش و پرورش هستم، گفت: از همه وزاری سابق آموزش و پرورش قدردانی می کنم و امیدوارم با رای نمایندگان توفیق حدمت به جامعه آموزش و پرورش را کسب کنم.

وی ادامه داد: نسلی که تا یکماه دیگر راهی مدرسه می شوند از مدرسه ای درس می گیرند که بنیان مالی ان بر صادرات نفت است. باید با برخورداری از خلاقیت با آموزش و پرورش کارامد باشد که با نشر نمایندگان بنیان گذاشته می شود. اشتیاقم خدمت به دانش آموزانی است که صداقت و معصومتی در چهره هایشان ما را به عزمی راسخ فرا می خواند.

بطحایی اضافه کرد: نمایندگان دوراندیش، من با بیش از سه دهه خدمت در نظام تربیتی و تجارب متفاوت از نقش ارزشمند معلمی تا معاونت وزیر به واسطه اعتماد رئیس جمهور خود را در معرض رای شما نمایندگان قرار دادم.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ادامه داد: در شرایطی دعوت رئیس جمهور را دریافت کردم که از زوایای پیدا و پنهان آموزش و پرورش شناخت دارم و انبوه مشکلات، روزهای دشواری را نه برای مدیران که برای حاکمیت قرار داده است.

وی گفت: کمبود منابع از یکسو و تاکید مقام معظم رهبری بر حوزه آموزش از سوی دیگر نیازمند قرار گرفتن آموزش و پرورش در اولویت اصلی نظام است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ادامه داد:‌ علی رغم همه مشکلات ما معلمان و مدیران آموزش و پرورش به فرهنگ امید و معجزه‌ی باور عمیقا معتقدیم و عزم خود و همکارانمان را در پیمودن راهی که آینده آن روشن بوده است راسخ می دانیم.

وی تصریح کرد: آموزش و پرورش زیربنای کلیدی توسعه پایدار و مهمترین بستر تولید سرمایه انسانی در کشور است و اجرای الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت و اقتصاد مقاومتی و نقشه جامع علمی کشور نیازمند آموزش و پرورش پویا و فعال است و عمیقا باور داریم معلمان صبور، نجیب و زحمت کش کلیدی ترین رکن آموزشی اند.

بطحایی گفت: برنامه هایم را با رویکرد تحولی متنی بر اسناد بالادستی بویژه سند تحول بنیادین شکل داده ام. مدرسه مورد انتظار سند تحول بنیادین جز با هم‌سویی نهادهای تربیتی تحقق نمی‌یابد.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش همچنین تصریح کرد: در برنامه پیش رو ۱۱ هدف محوری را مبنای اصلی برنامه آموزش و پرورش در دولت دوازدهم قرار داده‌ام که به تدریج برخی از اهداف و برنامه‌های آن را مرور می‌کنم.

بطحائی مهمترین برنامه پیش‌روی خود را حاکم ساختن گفتمان سند تحول بنیادین و فراهم آوردن استلزامات اجرایی برای آن خواند و یادآور شد: در ذیل این هدف برنامه‌های مختلفی پیشنهاد شده ولی مهمترین آن تشکیل شورای ملی اجرای سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، تهیه و تدوین کلیه زیرنظام‌های سند تحول، پایش و ارزیابی مستمر اجرایی گام‌های سند تحول است.

وی بر همین اساس اضافه کرد: توجه به منابع انسانی در دو بخش توانمندسازی و ارتقای معیشت، توسعه فعالیت‌های فرهنگی، پرورشی و تربیت بدنی نیز از مهمترین موارد برنامه‌های پیش‌روی بنده است.

وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش بازطراحی فعالیت‌های تربیتی و فوق برنامه بر اساس الگوی تربیت متوازن و تأکید بر تربیت اسلامی دانش‌آموزان، ترویج فرهنگ عفاف و حجاب، طراحی نظام مدیریت استعدادهای ورزشی برای تقویت ورزش باشگاهی و ملی کشور، استقرار نظام فراگیر مشاوره و راهنمایی در سطوح مختلف تحصیلی را از برنامه‌های اصلی و محوری پیش‌روی وزارت آموزش و پرورش دولت دوازدهم برشمرد.

بطحایی اضافه کرد: از آنجا که معاون دکتر نوبخت بودم پیش از پذیرش کاندیداتوری وزارت آموزش و پرورش، از شخص ایشان قول تمام و کمال گرفتم و ایشان با بزرگواری و از آنجا که خودشان هم آموزش و پرروشی هستند قول دادند که همکاری کنند.

وی گفت: ایشان گفت به لطف خدای متعال این دوره از حیث اعتبارات و برنامه‌ها بهترین دوره آموزش و پرورش خواهد بود.

بطحایی در خاتمه با بیان این مطلب که نمایندگانی که در موافقت یا مخالفت با بنده صحبت کرده‌اند، مسائل و مشکلاتی را مطرح کردند که برای برخی از آنها در سند تحول بنیادی راهکارهایی اندیشیده شده است، گفت: راهکارها و برنامه‌های بسیاری در بخش اقتصاد آموزش و پرورش مدنظر قرار گرفته است و آموزش و پرورش بر روی خط اعتدال باید از همه ظرفیت‌های کشور استفاده کند.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *