[ad_1]

به  اعلام خبرگزاری مهر به نقل از سایت خبری کمیته امداد ، سید منصور برقعی با بیان اینکه رویکرد اصلی کمیته امداد ایجاد اشتغال است، گفت: تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان از منابع بانکی و صندوق قرض‌الحسنه امداد تامین می شود بر این اساس  امسال برای اشتغال مددجویان از محل اعتبارات بانکی دو هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و از محل منابع داخلی کمیته امداد هزار میلیارد تومان اختصاص پیدا کرده است.

قائم مقام کمیته امداد نظارت کامل را ضامن حفظ اشتغال مددجویان دانست و عنوان کرد: در کمیته امداد از ابتدا تا انتها بر طرح های اشتغال نظارت می‌شود و  این رویکرد موجب شده کمیته امداد به سمت استفاده بهینه از منابع و حفظ سرمایه سوق داده شود.

برقعی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۱۰۲ هزار فرصت شغلی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد ایجاد شده است اعلام کرد: امسال برنامه‌ریزی شده است تا برای ۱۷۰هزار مددجو با تمرکز بر مشاغل خرد و خانگی فرصت شغلی ایجاد شود.

وی درباره تسهیلات اشتغال‌زایی مددجویان گفت: این تسهیلات با توجه به نوع مشاغل متفاوت است. به طوریکه برای مشاغل خانگی پنج تا هشت میلیون تومان و  برای مشاغل صنعتی تا سقف ۵۰ میلیون تومان وام خود اشتغالی پرداخت می‌شود.

وی با اعلام اینکه  پیش بینی شده است در صورت ایجاد شغل به صورت گروهی به مددجویان تا ۱۰۰ میلیون تومان وام پرداخت شود گفت: این وام به طرح‌هایی اختصاص خواهد یافت که متناسب با توانایی و  دارای طرح توجیه اقتصادی باشد. البته در این طرح باید برای حداقل پنج مددجو فرصت اشتغال ایجاد شود.

 قائم مقام کمیته امداد با بیان اینکه اساس تفکر و حرکت کمیته امداد نقش آفرینی مردم است، گفت: وجود خیران می تواند فضاهای نوین در عرصه کار و اشتغال را برای نیازمندان به وجود آورد. 

وی با اشاره به اینکه افراد در هر شرایطی که باشند متناسب با ظرفیت و توانایی‌هایشان می توانند کار و فعالیت کنند گفت: کمیته امداد با استعداد سنجی مددجویان به دنبال بهره‌گیری از تمامی ظرفیت‌ها برای رسیدن به اهداف و برنامه‌های بلند مدت است. با حمایت و درک درست از مسئولیت اجتماعی می توان از ظرفیت‌های نامحدود در جهت توانمندی همه نیازمندان و محرومان بهره بَرد. 

شایسته ذکر است، در اتمام این مراسم از ۱۰ کارآفرین برتر تجلیل و از محصولات و دستاوردهای آنها در نمایشگاهی بازید شد.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *