[ad_1]

با توجه به اخبار رسیده از منابع معتبر به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، پیش از ظهر امروز عبدالرسول عمادی با گرامیداشت یاد وخاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت وتسلیت سالروز شهادت حضرت امام محمدباقر(علیه السلام) ، اظهار کرد: طرح تحلیل امتحانات نهایی خردادماه که  از سال ۹۳آغاز شده و همچنان اجرای آن ادامه دارد.

وی گفت: با هدف آسیب شناسی، طرح تحلیل امتحانات خردادماه همه ساله انجام می گیرد و براساس نتایج حاصله، اقداماتی  در جهت رفع مشکلات، صورت می گیرد.

عمادی تصریح کرد: این طرح در دوره متوسطه، در رشته های نظری؛ علوم انسانی، ریاضی، علوم تجربی و معارف اسلامی ، همچنین شاخه های فنی وحرفه ای و کاردانش اجرا می شود و براساس دو شاخص کلی ، درصد قبولی و میانگین نمرات امتحانات نهایی نتایج ، تحلیل و استخراج می شود.

رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش وپرورش از افزایش درصد قبولی و نمره میانگین سال ۹۶ نسبت به سال ۹۵ خبرداد و اضافه کرد: درصد کل قبولی دانش آموزان در خرداد ۹۵، ۸۳.۹۴ بود که این رقم در سال ۹۶ به ۸۴.۶۳ افزایش یافته است ونمره میانگین کل رشته ها از  ۱۲.۲۹ در سال ۹۵ به ۱۲.۸۸ در خرداد سال ۹۶ افزایش یافته است.

وی ادامه داد: هرچند با مطلوب ، هنوز فاصله داریم ، ولی افزایش فعلی، نشان می دهد که آموزش وپرورش  مسیر رشد وارتقا را طی می کند وعلی رغم افت وخیزهای موجود، امید آن می رود که این وضعیت در سال های آینده بهبود بیشتری یابد.

عمادی گفت: طرح تحلیل امتحانات نهایی خرداد ماه در ۴ سطح ، ملی، استانی، منطقه ای و مدارس اجرا می شود.

شایان ذکر است؛ در سطح ملی، یک میانگین کل و یک نمره کل وجود دارد که از مجموع ۱۰۰نمره کل در رشته های مختلف تحصیلی، استخراج می شود.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *