[ad_1]

مدیرکل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را طی سه روز آینده تشریح کرد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با منابع خبری، اظهار کرد: براساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها، طی سه روز آینده برای غالب مناطق کشور جوی پایدار و آسمان صاف همراه با ماندگاری هوای گرم پیش‌بینی می‌شود. همچنین در بعد از ظهرامروز (پنج‌شنبه) در مناطقی از استان گیلان رشد ابر و بارش پراکنده رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: بعد از ظهرروز شنبه(11 شهریورماه) نیزدر مناطق شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و گیلان وزش باد، رشد ابر و رگبارباران گاهی با رعد و برق پیش بینی می‌شود. همچنین در سه روز آینده در بعضی ساعات در نوار شرقی کشور  وزش باد شدید دور از انتظار نیست و در منطقه زابل نیز گاهی با گرد و خاک همراه خواهد بود.

مدیر کل پیش‌بینی و هشدارسریع سازمان هواشناسی گفت: تصاویر دریافتی از ماهواره‌های هواشناسی بیانگر تشکیل چرخندی در اقیانوس هند و در نزدیکی کشور پاکستان است. در حقیقت بررسی مدل‌های دریایی در سه روز آینده نشان می دهد که تاثیر این چرخند در کشور ما به صورت ابرناکی و احتمالأ بارش پراکنده درجنوب استان سیستان وبلوچستان و شرق هرمزگان و مواج شدن سواحل دریای عمان خواهد بود.

وظیفه در اتمام گفت: برای تهران نیز در روزهای پنج شنبه (9 شهریورماه) آسمانی صاف گاهی وزش باد با بیشینه و کمینه دمای 37 و 24 درجه سانتی‌گراد، در روز جمعه (10 شهریور)  آسمان تهران نیز مانند روز پنج شنبه با بیشینه و کمینه دمای36 و 23 و در روز شنبه (11 شهریور) آسمان مانند روزهای قبل و با بیشینه و کمینه دمای 35 و 22 درجه سانتی‌گراد پیش بینی می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *