[ad_1]

به اعلام خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام و المسلمین سید علی قاضی عسکر که شنبه شب در مراسم تجلیل و بزرگداشت شهدا در خیمه بعثه مقام معظم رهبری در سرزمین منا و در جمع صدها نفر از زایران ایرانی سخن می گفت، ابراز امیدواری کرد پیگیری های انجام شده در این خصوص، هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد.

وی اقدامات و پیگیری های انجام شده از سوی بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت درخصوص این حادثه را یادآور شد و گفت که ایشان و رئیس سازمان حج و زیارت در این سفر نیز در ملاقات های خود موضوع را پیگیری کرده و این پیگیریها برای ادای حقوق بازماندگان ادامه خواهد یافت. 

قاضی عسکر همچنین درخصوص تعیین هویت ۱۱ شهید گمنام حادثه منا گفت:‌ تعدادی از بستگان شهدا در این سفر برای آزمایش دی ان ای حضور دارند و امیدواریم با شناسایی هویت این شهدا؛ محل دفن این عزیزان والامقام در مقبره الشهدا مشخص شود.

سرپرست زایران ایرانی خانه خدا در ادامه به سفر عزتمندانه و توام با احترام زایران ایرانی در حج امسال اشاره کرد و خطاب به زایران کشورمان گفت: «‌اگر امسال زایران ایرانی عزتمندانه به حج مشرف شده اند و توانسته اند با عزت، ‌کرامت، سربلندی و آسایش مناسک حج را انجام دهند به برکت خون شهداست.»

وی با خواندن روایات و احادیث متعدد، از شهادت به عنوان افتخار و آرزوی انبیا و اولیا یاد کرد و شهید سرجدا «‌محسن حججی» ‌را برگ درخشان دیگری از حماسه آفرینی ملت ایران در راه دفاع از اسلام، قرآن و ایران دانست.

حجت الاسلام والمسلمین قاضی عسکر گفت: تصاویری که از شهید حججی به عنوان یکی از شهدای مدافع حرم در همه رسانه ها منتشر شد؛ بیانگر عدم ترس و دلهره مدافعان حرم از دشمن بود و این افتخاری بس بزرگ است.

وی تصریح کرد: ملت ایران از شهادت باکی ندارد و شهدای مدافع حرم این احساس را دارند که هرکجا اسلام در خطر است؛‌ این عزیزان پیشقدم هستند.

سرپرست زایران ایرانی خانه خدا همچنین با تشریح شرایط بسیار سخت؛ جانکاه و طاقت فرسای ساعات اولیه پس از شهادت شهدای منا که جمعیت حاضر را متاثر ساخت و بسیاری اشک ماتم و اندوه ریختند، اظهارکرد: یک یک این شهدا دارای فضائل و خصوصیات اخلاقی والایی بودند و اگر بخواهیم یاد کنیم باید نام همه آنها را ببریم، ما همچنان داغدار از دست دادن این عزیزان هستیم.

نماینده ولی فقیه در بخش دیگری از سخنان خود به برکات و آثار بی بدیل معنوی حج اشاره کرد و خطاب به زایران بیت الله الحرام گفت: «چهره های شما به نورانیت حج منور شده است و این نورانیت را به خانواده؛ بستگان و ملت ایران منتقل کنید و تلاش کنید تا برکات این سفر معنوی برای شما باقی بماند.»

‌در این مراسم حمید محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان حج و زیار، خانواده معظم شهدا و ایثارگران، شماری از خانواده شهدای حادثه منا، نمایندگان بیوت و بعثه مراجع عظام تقلید حضور داشتند و آیین مداحی به مناسبت دومین سالگرد شهادت شهدای منا، اتمام بخش این برنامه بود.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *