[ad_1]

محمود علیگو درباره آخرین وضعیت جسمانی دانش‌آموزان بستری شده در بیمارستان به خبرنگار مهر گفت: دانش آموزی که شکستگی فک و صورت داشت در حال حاضر در آی سی یو بیمارستان شهید رجایی بستری است.

ایشان ادامه داد: دانش‌آموزی که دست راست خود را از دست داده بود، در حال حاضر در بخش است و چند روز آینده مرخص خواهد شد.

علیگو در تشریح وضعیت دانش‌آموزی که احتمال ضایعه نخایی داشت، اظهار کرد: وی هم‌اکنون در آی سی یو بستری است و طبق گفته دکتر معالج هیچ خطری در این رابطه ایشان را تهدید نمی‌کند و کاملا بهبود پیدا کرده است. 

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی ادامه داد: یکی از بچه‌ها شکستگی پا، در رفتگی لگن و آسیب‌دیدگی قفسه سینه داشت در حال حاضر به‌طور کامل درمان شده‌ است ولی دوره نقاهت طولانی خواهد داشت.

وی همچنین از ترخیص دانش‌آموزی که دچار  شکستگی در آرنج و بازو شده بود خبر داد و گفت: وی تا یک هفته آینده از بیمارستان مرخص می‌شود و حال عمومی ایشان خوب است.

علیگو با اشاره به دانش‌آموزی که دست و پای راست خود را در این حادثه از دست داد نیز گفت: تمام عمل‌های مورد نیاز ایشان انجام شده است و دیگر خونریزی ندارد ولی باید یک ماه در بیمارستان بماند که بدنش عفونت نکند.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از بچه‌ها که از ناحیه مهره‌های کمر آسیب دیده بود تحت عمل جراحی قرار گرفت. نگرانی‌هایی بابت نیاز به جراحی پلاستیک وجود داشت ولی  دکترمعالج گفت که به مرور بهبود پیدا می‌کند ولی به‌دلیل عمل سنگین باید مدتی در بیمارستان بماند.

علیگو بزرگترین مشکل مربی مدرسه را پای ایشان دانست و گفت: احتمال وجود ضایعه نخاعی در ایشان وجود داشت ولی سه جراحی بزرگ در داراب انجام دادند که موثر واقع شد. در حال حاضر هم تحت نظر پزشک هستند.

قائم مقام سازمان دانش‌آموزی در پاسخ به این سوال که چه کمک‌هایی به دانش‌آموزان آسیب‌دیده می‌شود، گفت: دیروز وزیر آموزش و پرورش هدیه‌ای به همه دانش‌آموزان این حادثه داده‌اند.

وی ادامه داد: سازمان ما هم دو دانش‌آموزی که قطعی عضو در ناحیه دست و پا داشتند را به عنوان خبرنگار جذب می‌کند و بیمه و حقوق مناسب به‌طوری که خانواده‌های آن‌ها اذیت نشوند به آن‌ها پرداخت می‌شود.

علیگو همچنین خبر داد: دو روز قبل یک گروه جهادی با من تماس گرفت و برای آموزش به دانش‌آموزان کنکوری این حادثه اعلام آمادگی کرد. قرار است رفت و آمد این گروه به عهده سازمان و  تدریس به عهده نخبگان و فرزانگان استان تهران باشد.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *