[ad_1]

به اعلام خبرنگاران، حجت الله روستا روز جمعه در حاشیه بازدید رییس ستاد مدینه منوره از این بیمارستان اظهارکرد: علاوه بر بیمارستان، چهار درمانگاه نیز به طور شبانه روزی در مدینه منوره فعال است.

وی اضافه کرد: درمانگاه های مدینه از حضور پزشکان و پرستاران زن نیز بهره مند هستند و خدمت رسانی به بانوان زائر بی وقفه در این مراکز ادامه دارد.

ایشان با بیان اینکه کادر درمانی و تخصصی بیمارستان مدینه منوره تکمیل و بخش های مختلف آزمایشگاهی و کلینیک های دیگر پزشکی در حال ارائه خدمات به حجاج هستند،‌ گفت: خوشبختانه در حال حاضر هیچ یک از حجاج ایرانی در این بیمارستان بستری نیستند.

رییس بیمارستان ایرانی مدینه منوره اضافه کرد: تنها یک بیمار در حال حاضر به دلیل عفونت ریوی در بیمارستان سعودی مدینه بستری است که این بیمار هم از زائران مدینه نبوده و از حجاجی است که به صورت ترانزیت به فرودگاه مدینه منتقل می شوند؛ وضع عمومی این بیمار مناسب است و ظرف روزهای آتی مرخص خواهد شد.

دکتر روستا همچنین به درگذشت یک زائر ایرانی در مدینه منوره اشاره کرد و گفت: این بانوی ایرانی که از مکه مکرمه برای عزیمت به ایران راهی فرودگاه مدینه منوره شده بود،‌ به دلیل ایست قلبی به بیمارستان سعودی منتقل شد که متاسفانه جان باخت.

«ربابه آزادگان قمی» اعزامی از استان تهران به شماره کاروان ۱۷۰۱۶ روز پنجشنبه در مدینه منوره جان باخت؛ این نخستین زائر ایرانی بود که در مدینه منوره جان خود را از دست داد و شمار زائران فوت شده ایرانی در مناسک حج امسال با احتساب این زائر به ۱۴ تن رسید.

اکبر رضایی رییس ستاد مدینه منوره روز جمعه در بازدید از بخش های مختلف بیمارستان مدینه منوره، با قدردانی از تلاش های کادر بیمارستانی و صبر آنها در تحمل دشواری ها قدردانی کرد و گفت: کادر درمانی و پزشکی در موسم حج با کم کردن دغدغه های زائران، آرامش را به ضیوف الرحمان هدیه می کنند که بی تردید این اقدامات، عاملی مهم در کسب رضایت حجاج به شمار می آید.

شمار حجاج ایرانی(مدینه بعد) که از مکه مکرمه راهی مدینه منوره می شوند، تا اتمام امروز از ۱۱ هزار تن عبور می کند و در مجموع با حضور ۸۲ کاروان به عدد ۱۱ هزار ۶۰۸ نفر خواهد رسید.

انتقال زائران ایرانی از مکه مکرمه به مدینه منوره که از روز سه شنبه (۱۴ شهریور) آغاز شده است، تا روز ۲۹ شهریورماه ادامه خواهد داشت.

نخستین گروه از زائران ایرانی روز ۱۹ شهریورماه از طریق فرودگاه شهر مدینه عازم ایران می شوند.

امسال ۸۶ هزار و ۳۰۰ نفر از جمهوری اسلامی ایران برای انجام مناسک حج تمتع عازم سرزمین وحی شدند که از این تعداد حدود ۱۵ هزار نفر از هموطنان اهل تسنن بودند.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *