[ad_1]

به اعلام خبرنگاران ، محسن ولیئی در گردهمایی مدیران و رؤسای مناطق و شهرستان های استان که با حضور مدیرکل هماهنگی شبکه های مردمی و موسسات عام المنفعه کمیته امداد کشور برگزار شد با اشاره به حضور گسترده مردم در مرحله نخست جشن عاطفه ها  گفت: مردم  استان تهران در این مرحله سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان به دانش آموزان نیازمند کمک کردند. این درحالیست که این رقم در سال ۹۵ دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که نشان‌دهند رشد ۴۰ درصدی کمک‌ها در سال ۹۶ است.

ولیئی با اعلام اینکه  در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار دانش آموز تحت حمایت کمیته امداد است گفت: سرانه پرداخت کمک هزینه تحصیلی در مناطق برخوردار بر ای دانش آموزان ابتدایی ۷۰ ‌هزار تومان، متوسطه اول ۱۰۰ هزار تومان و متوسطه دوم ۱۲۰ هزار تومان است؛ این کمک هزینه در مناطق محروم نیز برای دانش آموزان ابتدایی ۱۰۲  هزار تومان، متوسطه اول ۱۳۲  هزار تومان و متوسط دوم ۱۵۲ هزار تومان  تعیین شده است.

وی با بیان اینکه جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران همچنان ادامه دارد، بیان کرد: مرحله دوم جشن عاطفه ها با شعار «مهر در انتظار همدلی» با همکاری آموزش‌وپرورش، سازمان دانش آموزی و صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران ۱۹ مهرماه در سه هزار مدرسه سراسر استان تهران برگزار می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران گفت: در مرحله دوم جشن عاطفه ها یک میلیون پاکت نیکوکاری تحت عنوان “لبخند عاطفه‌ها” در کلیه مدارس تهران توزیع می‌شود که دانش آموزان بر اساس توان مالی خانواده‌هایشان  به دانش‌آموزان نیازمند کمک‌ می‌کنند. این کمک‌ها در اختیار مدیران مراکز آموزشی قرار می‌گیرد تا میان دانش‌آموزان نیازمندی که تحت حمایت کمیته امداد نیستند توزیع شود.

وی با بیان اینکه روش‌های غیر حضوری نیز برای شرکت در جشن عاطفه‌ها در نظر گرفته شده است گفت: خیران می‌توانند با شماره گیری تلفن ۷۳۵۵ یا  #۳*۵*۸۸۷۷* و یا #۲۲۲۲*۷۲۴* و یا از طریق نرم افزار «سکه» بانک ملت کمک‌های غیرحضوری خود را ارائه دهند.

ولیئی گفت: همچنین شماره حساب ۱۴۸۲۲۱۹۲۳۰ بانک ملت یا شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۸۳۸۳۰۱۰۵۷  که توسط کمیته امداد برای این منظور در نظر گرفته شده است از راه‌های دیگر کمک‌های غیرحضوری برای شهروندان است.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران در ادامه با اشاره به همیاری و همکاری مردم نیکوکار و حامیان طرح اکرام ایتام و محسنین و مراکز نیکوکاری  در روز عید قربان گفت: امسال بیش از یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان گوشت قربانی،  نذورات و کمک‌های مردم سراسر استان در عید قربان جمع آوری شد.

وی با اشاره به رشد ۸۸ درصدی نذورات مردم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته گفت: با توجه به کمک‌های جمع‌آوری‌شده، نذورات نیکوکاران برای بهره‌مندی نیازمندان در بسته های یک تا دو کیلو گرمی بین خانوارهایی که فرزندان دچار سو تغذیه دارند، ایتام، زنان سرپرست خانوار، سالمندان و خانوار هایی که سرپرست بیمار دارند توزیع شد.

ولیئی گفت: امسال همچون سال‌های گذشته به‌ منظور احیای سنت‌های حسنه انفاق، کمیته امداد استان تهران دریافت نذورات قربانی مردم متدین و نیکوکار استان را  در همه دفاتر کمیته امداد، مراکز نیکوکاری، مساجد و محل برگزاری مراسم عید قربان انجام داد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به روش های دریافت غیرحضوری نذورات قربانی نیکوکاران اعلام کرد: نیکوکاران می‌توانند مبلغ نقدی نذورات قربانی خود را طریق شماره گیری کد #۰۲۱*۸۸۷۷* ، پرداخت از طریق اپلیکیشن سکه و یا شماره گیری سامانه تلفنی ۷۳۵۵ به راحتی پرداخت کنند.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *