[ad_1]

رخساره فضلی در واکنش به محدودیت ثبت نام پیش دبستانی ها به خبرنگار مهر گفت: متاسفانه این یک معضل فرهنگی است.

وی ادامه داد: وقتی نام مدرسه ای مطرح می شود، گرایش خانواده ها نیز بیشتر می شود و متقاضی زیاد می شود و آن مدرسه نمی تواند، تقاضاها را پاسخ دهد لذا ظرفیت این مدارس تکمیل می شود.

فضلی تصریح کرد: باید مطالبات اجتماعی جدید ایجاد کنیم تا کودکان در پیش دبستانی ها آموزش رسمی ببینند.

مدیرکل پیش دبستانی وزارت آموزش و پرورش گفت: دوره پیش دبستانی دوره رسمی نظام تعلیم و تربیت کشور است ولی اجباری نیست و برخورد قانونی نمی شود.

فضلی اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش تنها به دوره های پیش دبستانی نظارت دارد که از این وزارتخانه مجوز دریافت کرده باشند. اگر والدین، کودک خود را به جایی دیگر سپردند از ما به عنوان وزارت آموزش و پرورش انتظاری نداشته باشند.

وی گفت: دانش آموزان کلاس اول امسال، نوآموزان سال گذشته هستند. اگر قرار باشد در پیش دبستان چیزی آموزش ببینند که با کلاس اول تعارض و تناقض داشته باشد از آغاز راه کودکان با مشکل رو به رو می شوند.

وی تصریح کرد: کودکان جزو سرمایه خانواده ها هستند و آنان حاضرند هر نوع سرمایه گذاری کنند. چون اینگونه است باید درست بر روی آنان سرمایه گذاری کنند.

فضلی با اشاره به اینکه هنوز آمار دقیق نوآموزان اعلام نشده است، یادآور شد: پیش بینی می شود امسال بیش از ۹۰۰ هزار نوآموز در پیش دبستانی ها ثبت نام کنند که تعداد ۲۰۰ هزار نو آموز در پیش دبستانی های مناطق دو زبانه هستند

وی درباره ی صدور مجوز پیش دبستانی نیز بیان کرد: تمامی موسسان مهد کودک که متقاضی دریافت مجوز بودند، این مجوز را دریافت کرده اند.

فضلی بیان کرد: موارد خاصی هم داریم که سازمان بهزیستی با ۲۵ سال سن، مجوز مهد کودک می دهد که در وزارت آموزش و پرورش از این سن بالاتر است.

وی بیان کرد: تمهیداتی اندیشیده شده است که به مدیران و موسسان مهد کودک و پیش دبستانی هایی که سن آنان به سن قانونی مجوز وزارت آموزش و پرورش نرسیده است مجوز موقت بدهند و سال بعد بررسی مجدد می شود تا فرد به سن قانونی وزارت آموزش و پرورش برسد.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *