[ad_1]

فرودگاه

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس از تصمیم‌گیری نهایی برای خروج بانوان متاهل بدون اجازه همسر از کشور در شرایط خاص مثل شرکت در المپیادهای علمی، تورنمنت‌های بین‌المللی ورزشی و سفرهای زیارتی، در کمیته‌ای مرکب از دو عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، دو عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، نمایندگان وزارت‌خانه‌های امور خارجه و اطلاعات، اداره گذرنامه و مرکز پژوهش‌های مجلس خبر داد.

حجت‌الاسلام احمد مازنی در گفت‌وگو با منابع خبری، گفت: کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی پس از تصویب کلیات طرح اصلاح بند (3) ماده (18) قانون گذرنامه، تصمیم گرفت برای شفاف کردن مفاد مندرج در مواد و تبصره‌ها و رفع پاره‌ای ابهامات، این طرح در ستادی ویژه مرکب از اعضای فوق‌الذکر مورد بررسی همه‌جانبه قرار گیرد.

نماینده مردم تهران در مجلس از انتخاب نمایندگان کمیسیون فرهنگی در این کمیته ویژه خبر داد و گفت: خانم‌ها طیبه سیاوشی و پروانه سلحشوری به نمایندگی از طرف کمیسیون برای عضویت در کمیته ویژه انتخاب شدند.

وی ادامه داد: در صورت رفع ابهامات طرح، بانوان متاهل اجازه خواهند داشت پس از  استعلام از دستگاه‌های مربوطه بدون اذن همسر از کشور خارج شوند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین  از رد کلیات طرح اصلاح ماده (31) قانون مقررات صادرات و واردات که در خصوص  ممنوعیت واردات کالاهای خارجی دارای مشابه داخلی بود، خبر داد.

مازنی از خارج شدن دو سوال نمایندگان مجلس از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت یازدهم به‌دلیل روی کار آمدن دولت دوازدهم در جلسه عصر امروز کمیسیون متبوعش خبر داد.

انتهای پیام

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *