[ad_1]

پاسخ به شائبه‌های اولین “استریت فود ایران” در خیابان سی تیر،جنون زیبایی و جراحانی که مجوز ندارند/پزشکان هوشیار باشند،یک راه‌حل برای کاهش فشارخون مردان،انتقاد یک گیاه شناس از تعویض نشدن چسب‌های زردرنگ درختان تهران و….از مهمترین اخبار اداره اجتماعی منابع خبری در دوازدهمین روز مهرماه هستند.

به اعلام منابع خبری، اداره اجتماعی منابع خبری امروز  چهارشنبه 12  مهر ماه بیش از50 خبر را روی خروجی خود منتشر کرده است که برخی از مهمترین خبرها به همراه لینک در زیر آمده‌ است که با کلیک روی هر تیتر، متن کامل خبر قابل دسترسی است:

پاسخ به شائبه‌های اولین “استریت فود ایران” در خیابان سی تیر

نگین گطمیری مجری طرح استریت فود ایران(غذاهای خیابانی) در خیابان سی تیر، درباره برخی شائبه‌ها در خصوص وضعیت بهداشتی دکه‌های غذایی خیابان سی تیر توضیحاتی را ارائه کرد و با اشاره به برخی شایعات مبنی بر عرضه محصولات ناسالم در اغذیه فروشی‌های خیابان سی تیر گفت: دکه های غذایی خیابان سی تیر به طور روزانه و مداوم توسط کارشناس رسمی بهداشت محیط مستقر، بررسی و نظارت می شود.

وی  با اشاره به اینکه تاکنون هیچ مورد شکایت یا مسمومیت غذایی در این خیابان اعلام نشده است، گفت: با توجه به خرید و مصرف روزانه و طبخ غذا در مقابل دیدگان مردم و همچنین استفاده از محصولات گوشتی با برند های استاندارد می توان گفت غذای خیابان سی تیر از سلامت کامل برخوردار بوده و تداوم استقبال 5000 نفری مردم  نشان از این کیفیت دارد.

انتقاد یک گیاه شناس از تعویض نشدن چسب‌های زردرنگ درختان تهران

یک گیاه‌شناس با انتقاد از عدم تعویض چسب‌هایی که به‌صورت “تله‌های فرمونی” برای مبارزه با آفات مگس‌هاس سفید در تهران، اظهار کرد: گاهی اوقات شاهد هستیم که از ابتدا تا انتهای تابستان این چسب‌ها تعویض نمی‌شوند و این کار سبب می‌شود که خاصیت خود را از دست بدهند.

وی  با بیان اینکه گرمای هوای شهر تهران همچنان برای حضور سفیدبالک‌ها مناسب است، گفت: تا زمانی‌که دمای هوا کاهش پیدا نکند سفیدبالک‌ها در شهر حضور خواهند داشت.

جنون زیبایی و جراحانی که مجوز ندارند/پزشکان هوشیار باشند

در کوچه و خیابان، سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف بسیارند تبلیغاتی که دوره‌های جراحی زیبایی چند روزه یا چند هفته‌ای را تبلیغ می‌کنند و یا آدرس پزشکانی را برای زیبا شدن می‌دهند؛ آن هم با تغییرات معجزه‌آسا و تخفیف‌های آنچنانی؛ ولی سوال این است که چگونه می‌توان از درست و قانونی بودن تبلیغات پزشکی مطمئن شد؟

این روزها در خیابان‌های شهرها و کلانشهرها که راه می‌رویم دست و چشم‌مان پر می‌شود از آگهی‌ها و تبلیغاتی که خبر از “زیبا شدن” می‌دهند؛ زیبا شدنی که ممکن است به هزینه گزاف از بین رفتن سلامتی‌، تمام شود.

آغاز توزیع سراسری ویتامین “D” در دبیرستان‌ها/لزوم ارایه شیر غنی شده در دبستان‌ها

دکتر زهرا عبداللهی مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، با اعلام توزیع مکمل ویتامین D در تمام دبیرستان‌های کشور جهت پیشگیری از عوارض ناشی از کمبود این ویتامین در دانش‌آموزان، در عین حال بر توزیع شیر غنی‌شده با این ویتامین در مدارس ابتدایی تاکید کرد و گفت: برای پیشگیری از کمبود ویتامین D که پیامدهای سلامتی متعددی بر سلامت دانش آموزان دارد، برنامه مکمل‌یاری ویتامین D در تمام دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه کشور طی تفاهم نامه‌ای که میان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت آموزش و پرورش منعقد شده، از سال ۱۳۹۳ اجرا می‌شود.

آماده شدن لیست «زنان توانمند» برای تصدی پست در دولت و شهرداری

فاطمه راکعی دبیرکل جمعیت زنان مسلمان نواندیش از آماده شدن لیست «زنان توانمند» به منظور معرفی به دولتمردان و شهردار تهران در راستای بهره‌مندی از آنها در پست‌های عالی وزارتخانه‌ها و شهرداری پایتخت خبر داد. 

وی با اشاره به لیست پیشنهادی برای حضور زنان در عرصه مدیریتی در شهرداری و پست‌های دولتی گفت: نه تنها پیش از این نیز لیستی ارائه شده است بلکه بنا داریم تا بار دیگر  لیستی را به شهردار و رئیس جمهور ارائه کنیم تا از زنان توانمند در عرصه مدیریتی استفاده شود.

از چاپخانه تا کلاس درس

شرکت چاپ و نشر کتاب‌های درسی ایران  در کیلومتر 17 جاده مخصوص کرج، کتاب‌های درسی دبیرستانی‌ها، هنرستانی‌ها و تربیت معلم را چاپ و توزیع می‌کند و قدمتی 40 ساله دارد. همانطور که مهندس محمد موسوی، مدیرعامل شرکت چاپ و نشر کتاب‌های درسی ایران تعریف می‌کند، در سال 56 سهامداران چند شرکت چاپ کوچک تصمیم می‌گیرند با هم کار کنند و جمع سرمایه شش میلیون تومانی آنها موجب خرید این شرکت می‌شود.

ویدئو / ابتکاری برای فرار از ساختمانِ آتش‌گرفته

یک طراح بریتانیایی سیستمی را به منظور تخلیۀ افراد از ساختمان‌های در حالِ سوختن، خلق کرده است. در این سیستم، تونلی تعبیه شده که افراد را به آرامی به پایین ساختمان هدایت می‌کند.

تداوم برخورد با تخلفات ترافیکی شبانه در نیمه دوم سال

سرهنگ حسن عابدی جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از تداوم اجرای برخورد با تخلفات رانندگی شبانه در پایتخت خبر داد و گفت:با توجه به آغاز نیمه دوم سال، اجرای طرح‌های ترافیکی در تهران همچون نیمه نخست سال اجرا شده و تغییری در آن رخ نخواهد داد.

وی درباره اینکه آیا طرح برخورد با تخلفات رانندگی شبانه اجرا می‌شود یا خیر؟ اظهار کرد: در نیمه دوم سال نیز همچون نیمه نخست این طرح اجرا شده و همکاران من با گشت زنی در معابر و بزرگراه‌ها به ویژه بزرگراه‌هایی که سابقه ارتکاب به تخلفات رانندگی بیشتر در آنها رخ داده، با متخلفان برخورد خواهند کرد.

به اعلام منابع خبری، پربازدیدترین اخبار اداره اجتماعی در دوازدهمین روز مهرماه به شرح زیر است:

پاسخ به شائبه‌های اولین “استریت فود ایران” در خیابان سی تیر

جنون زیبایی و جراحانی که مجوز ندارند/پزشکان هوشیار باشند

یک راه‌حل برای کاهش فشارخون مردان

انتقاد یک گیاه شناس از تعویض نشدن چسب‌های زردرنگ درختان تهران

تصادف خاور با 9 خودرو در ولنجک

انتهای پیام

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *