[ad_1]

با توجه به اخبار رسیده از منابع معتبر، حجت الاسلام محی الدین بهرام محمدیان در همایش تجلیل از مولفان کتابهای درسی که در مدرسه دارالفنون برگزار شد گفت: برای بازنگری و تألیف کتابهای درسی از دانشگاه، حوزه علمیه، کارشناسان دفتر تألیف، معلمان با تجربه و صاحبان حرفه ها و صنعت استفاده کردیم.

وی گفت: بیش از یک هزار نفر در تألیف کتابهای درسی با ما همکاری دارند و از دهه ۸۰ به بعد، از سلطنت کتاب درسی به جمهوریت برنامه تربیتی رسیدیم.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی بیان کرد: پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش وظیفه دارد در اتمام هر چهار سال، کتابهای درسی را ارزشیابی کند و باید این موضوع را بدانیم که کتابهای درسی برای همیشه نیستند و عمر مفید آنان ۵ سال است.

محمدیان اضافه کرد: حذف مطلب یا جایگزینی در کتابهای درسی به معنای حذف کامل آن نیست بلکه مقدسات و ارزشها در کشور ما کم نیست و پایدار است ولی با توجه به شرایط زمان متناسب با ارزشها، مطالب در کتاب درسی گنجانده می شد.

معاون وزیر آموزش و پرورش گفت: برخی از انتقادهایی که به کتابهای درسی وارد می شود به دلیل ظاهربینی آن است و پشت پرده کتاب و اهداف ثانویه برنامه درسی مورد توجه قرار نمی گیرد.

رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی درسی تصریح کرد: امسال کتابهای درسی پایه یازدهم را در شاخه های فنی و حرفه ای و کار و دانش تألیف خواهیم کرد و پس از آن به بازنگری کتابهای درسی پایه اول، دوم و سوم ابتدایی می رسیم.

محمدیان تأکید کرد: وزیر آموزش و پرورش نامه ای به دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و ملی نوشته است تا آنان نیازهای خود را اعلام کنند ولی کتاب درسی، آگهی تبلیغاتی و صفحه نیازمندیهای روزنامه نیست.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *