[ad_1]

 با توجه به اخبار رسیده از منابع معتبر، محسن ولیئی میزان زکات پرداخت‌شده در این استان در شش‌ماهه نخست سال ۹۶ را هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۶۸ درصد رشد داشته است.

وی زکات پرداخت‌شده را شامل زکات واجب و مستحب، شجره طیبه، فطریه و کفاره عنوان کرد و یادآور شد: سال ۹۵، سه میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان زکات پرداخت‌شده بود.

ولیئی با اشاره به اینکه مردم استان تهران همکاری مطلوبی با کمیته امداد در خدمت‌رسانی به مددجویان دارند، گفت: ۸۲  درصد زکات جمع‌آوری‌شده برای درمان، معیشت، جهیزیه، تحصیل، آزادی زندانیان و مسکن محرومان در بخش جهیزیه و ۱۸ درصد برای پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شد.

مدیرکل کمیته امداد استان تهران با اشاره به برنامه‌ریزی به‌موقع از سوی دبیرخانه شورای زکات استان تهران و تلاش اولیای امور این فریضه الهی عنوان کرد: کمیته امداد منطقه ۱۲ تهران و شهرستان‌های ری و شمیرانات به ترتیب با جمع‌آوری یک میلیارد و ۲۵۸ میلیون تومان، ۹۸۶ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان و ۸۳۷ میلیون و ۱۳۶ هزار تومان در شش‌ماهه نخست امسال رتبه‌های نخست تا سوم استانی را در این زمینه به خود اختصاص دادند.

وی با تقدیر از همکاری و همراهی مردم خیر و نوع‌دوست تهران، گفت: مردم نیک‌اندیش استان می‌توانندباشماره‌گیری سامانه تلفنی ۷۳۵۵ مبلغ موردنظر زکات خود را پرداخت کنند.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *