[ad_1]

شهریار حیدری در گفتگویی با اشاره به فعالیت روزانه کمیته های ستاد مرکزی اربعین، اظهار کرد: ستاد اربعین به صورت مرتب ترددها، امورات و کارهای مرزی را رصد می کنند و در صورت وجود وقفه یا مشکل پیگیری لازم را انجام می دهند.

وی با بیان اینکه ستاد اربعین از هفته آینده فعالیت خود را به صورت شبانه روزی دنبال می کند، گفت: خوشبختانه با تلاش های انجام شده کارها به مرحله عملیاتی رسیده است.

آخرین وضعیت مرز خسروی

سخنگوی ستاد مرکزی همچنین به وضعیت مرز خسروی نیز اشاره و تصریح کرد: انصافا در این مرز آمادگی خوبی وجود دارد ولی دولت عراق هنوز به صورت عملیاتی فعالیت خود را آغاز نکرده است.

وی با اشاره به پیگیری های فشرده در این زمینه، یادآورشد: احتمالا ظرف مدت یکی دو روز آینده این مرز نیز برای تردد زائران بازگشایی شود.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه در حال حاضر با توجه به این شرایط خروجی از مرز خسروی به سمت عتبات نداریم، ادامه داد : طرف عراقی هنوز به صورت عملیاتی فعالیت خود را آغاز نکرده ولی هر زمان امکان آن وجود دارد که مقامات عراقی آمادگی خود را اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه هنوز محدودیت زمانی برای خروج زائران از مرز خسروی مشخص نشده است، گفت: این موضوع به این بستگی دارد که طرف عراقی تا چه ساعتی آمادگی برای ورود زائران را دارد ولی از نظر ستاد مرکزی اربعین فعالیت مرزها ۲۴ ساعته است.

حیدری به گزارشات رسیده در خصوص امنیت خوب مرز خسروی برای تردد زائران نیز اشاره کرد و گفت: زمینه حضور زائران اعم از پارکینگ و مواکب در مسیر در نظر گرفته شده است.

تردد زائران با وسایل نقیله شخصی به آن سوی مرز امکان ندارد

وی در ادامه با بیان اینکه درباره موضوع اربعین طرح های زیربنایی که به صورت کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت تعریف شده است، اضافه کرد: در قالب برنامه های کوتاه مدت عملیات های ضروری با تأکید برحضور نیروهای انسانی صورت گرفته است.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین با اشاره به اینکه در حوزه هدف گذاری های کلان اعم از توسعه جاده ها، چندبانده کردن، تجهیز جاده ها، ایجاد پارکینگ در مسیر به مرحله خوبی رسیده و در حال انجام است، تصریح کرد: ولی با توجه به تجربه های سال های گذشته امسال برای میزان ترددها امکانات فراهم شده ولی اینکه عنوان کنیم تمامی فعالیت های عملیاتی در این حوزه امسال به اتمام می رسد باید گفت که نه.

وی به تجهیز پارکینگ ها برای اربعین امسال نیز اشاره و تأکید کرد: لاین بندی، نصب روشنایی، دیوار کشی صورت گرفته و پارکینگ ها از وضعیت بسیار خوبی برخوردار است.

حیدری با اشاره به اینکه تردد زائران با وسایل نقیله شخصی یا عمومی به آن سوی مرز در این زمان امکان ندارد، یادآورشد: در زمان عادی هموطنان عزیز می توانند برای زیارت عتبات با خودروی شخصی و یا عمومی از مرز عبور کنند ولی برای این ایام با توجه به لاین بندی و حجم زیاد زائر این امکان وجود ندارد.

به گفته این مسئول در زمینه وسایل نقلیه تمامی امکان لازم برای جابه جایی زائران در مرزها تعبیه شده و حتی درصورتی که طرف عراقی نیز با مشکل مواجه شود در نقاط چهارگانه مرزی خودرو به اندازه کافی پیش بینی شده است.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *