[ad_1]

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با بیان اینکه مدیریت پسماند الکترونیک کم هزینه و اشتغال زا است، گفت: مدیریت پسماندهای الکترونیک باید به رشته ای از مشاغل خانگی که بسیار درآمدزا است، تبدیل شود.

به اعلام منابع خبری، معصومه ابتکار امروز در آئین افتتاح نمایشگاه نمایشگاه الکامپ در بجنورد، اظهار کرد: مدیریت پسماند الکترونیک در کشورمان با توجه به رشد الکترونیک در عرصه های مختلف به موضوع مهمی تبدیل شده که در این راستا دولت با همکاری وزارت ارتباطات همکاری خوبی را آغاز کرده است.

وی ادامه داد: همکاری دولت با بخش خصوصی برای ایجاد اشتغال در راستای مدیریت پسماند الکترونیک از اهدافی است که می توان با تعریف مشاغل خانگی در این رشته برای بسیاری از افراد و به ویژه بانوان اشتغال زایی کرد.

وی با بیان اینکه به زودی 10 میلیون موبایل استفاده شده به عنوان پسماند دور ریز در کشور به عنوان نخاله جمع می شود، اضافه کرد: باید با ورود الکامپ و سرمایه گذاری بخش فناوری اطلاعات در مدیریت این پسماندها، از زباله های الکترونیکی استفاده بهینه کنیم.

ابتکار نمایشگاه الکامپ را نمایشگاه سبز و دوستدار طبیعت توصیف کرد و گفت: گسترش فناوری اطلاعات علاوه بر توسعه پایدار، وضعیت شکننده محیط زیست کشورمان را بهبود بخشیده و آلودگی کمتری دارد.

وی خواستار تعریف مشاغل خانگی در حوزه فناوری اطلاعات شد و با بیان اینکه نمایشگاه های الکامپ زمینه را برای آشنایی زنان با فناوری الکترونیک فراهم می آورد، اضافه کرد: آمار بانوان تحصیل کرده بیکار رو به افزایش است و در برخی استان های کشورمان، بانوان تحصیل کرده بیکار سه برابر آمار جمعیت آقایان بیکار است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور با اشاره به اینکه در این معاونت توان افزایی بانوان در حوزه آی تی و فناوری اطلاعات آغاز شده است، تصریح کرد: با تبادل تجربیات و کارآفرینی در ادامه همکاری های دولت و بخش خصوصی اتفاقات خوبی را در حوزه کار و اشتغال شاهد خواهیم بود.

ابتکار در ادامه سخنان خود دولت الکترونیک را از مهم ترین دستاوردهای دولت تدبیر و امید ذکر کرد و گفت: با راه اندازی دولت الکترونیک همه آحاد جامعه به صورت برابر از خدمات دولتی بهره مند می شوند و از نتایج مهم اجرای این طرح گسترش عدالت است.

وی همچنین دسترسی آزاد به اطلاعات، ایجاد فرصت های برابر در جامعه، ایجاد فرصت شغلی برای بانوان و حقوق شهروندی را از دیگر نتایج اجرای دولت الکترونیک دانست.

ابتکار اضافه کرد: دولت تدبیر و امید با علم به اینکه دولت الکترونیک از زیرساخت های مهم توسعه کشور است، اهتمام فراوانی به اجرای آن دارد و تا کنون قدم های مثبتی در این راستا برداشته شده است.

انتهای پیام

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *