[ad_1]

به اعلام خبر نگار مهر، علیرضا پیران بابیان این‌که توانمندی مددجویان یکی از مهم‌ترین برنامه‌های کمیته امداد است، گفت: تأسیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت باهدف ارائه تسهیلات قرض‌الحسنه به نیازمندان و تلاش برای توانمندی محرومان انجام‌شده است.

وی با اشاره به این‌که خدمات صندوق امداد ولایت کمیته امداد تحت نظارت بانک مرکزی و با پشتیبانی بانک ملی انجام می‌شود، گفت: این صندوق به شبکه شتاب متصل است.

پیران از افتتاح ۵۴ هزار حساب بانکی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان تهران نزد این صندوق خبر داد و گفت: برای انجام مراودات بانکی و تسهیل در انجام کارها، برای کلیه مددجویان نیز کارت‌بانکی صادرشده است.

مدیر امور شعب صندوق امداد ولایت کمیته امداد استان تهران در ادامه با تأکید بر این‌که یکی از راهکارهای مهم کمیته امداد برای حل مشکلات نیازمندان، پرداخت تسهیلات به آنها است، گفت: در شش‌ماهه نخست امسال پنج هزار و ۲۷۷ فقره تسهیلات کارگشایی و خودکفایی از محل اعتبارات صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به مبلغ ۲۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان با حداقل کارمزد به مددجویان تحت حمایت و نیازمندان واجد شرایط پرداخت‌شده است.

وی با اشاره به این‌که شرایط هر یک از مددجویان و یا سایر افراد نیازمند، برای دریافت وام، ابتدا از سوی واحد مددکاری احراز می‌شود، عنوان کرد: تأمین هزینه‌های درمانی، ازدواج، اعطای وام به محکومان دیه و جرائم غیر عمد، خرید و تأمین مسکن کمک به خرید لوازم منزل، ودیعه مسکن، کارگشایی، ایجاد کار انگیزی، پرداخت بدهی، پرداخت هزینه‌های تحصیلی و ایجاد اشتغال از موارد پرداخت این وام هستند.

پیران با تأکید بر این‌که عمده وام‌های پرداختی در سرفصل‌های کارگشایی و اشتغال است، گفت: سقف وام‌های پرداختی در حوزه اشتغال ۵۰ میلیون تومان و سایر وام‌ها همچون کارگشایی پنج میلیون تومان است.

مدیر امور شعب صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت استان تهران بابیان اینکه ارائه تسهیلات در صندوق امداد ولایت به‌صورت قرض‌الحسنه و با حداقل کارمزد به متقاضیان انجام می‌شود، بیان کرد: همه اشخاص حقیقی و حقوقی می‌توانند با مراجعه به شعب صندوق امداد ولایت و دفاتر کمیته امداد در استان تهران و تکمیل مدارک نسبت به افتتاح حساب اقدام نمایند.

وی ادامه داد: نیکوکاران، مؤسسات خیره، صندوق‌های محلی و خانگی، مساجد و شرکت‌ها می‌توانند در این صندوق در قالب سپرده ویژه در جاری شدن فرهنگ قرض‌الحسنه در جامعه سهیم شوند، امیدواریم با مشارکت خیران و سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت بتوانیم شرایط مناسبی را برای حل مشکلات نیازمندان فراهم کنیم.

پیران گفت: سپرده‌گذاران می‌توانند با اعتماد به صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به افراد نیازمند تسهیلات پرداخت کنند؛ نیکوکاران نیز می‌توانند پس از سپرده‌گذاری، فرد متقاضی به وام را به صندوق معرفی و صندوق قرض‌الحسنه به‌عنوان کارگزار وام موردنظر را به درخواست‌کننده پرداخت کند.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *