[ad_1]

شهریار حیدری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: برخلاف سال‌های گذشته امسال هم ورودی به کشور و هم خروج از آن از روند منطقی برخوردار است.

وی با بیان اینکه تقریباً میزان خروج و ورود چهار به یک است، گفت: این بدان معنا بوده که اگر یک زائر از مرز خارج می‌شود چهار زائر ورودی به کشور داشته‌ایم که این آمار تا ساعت ۲۴ دیشب بوده است.

سخنگوی ستاد مرکزی اربعین بیان کرد: از امروز صبح تا ظهر ساعت ۱۲ تقریباً ۹ برابر ورود نسبت به خروج داریم و حکایت از این دارد که زائران بعد از انجام مراسم زیارت و حضور در این ایام در حال بازگشت هستند.

وی با بیان اینکه حداقل یک وعده برای پذیرایی از زائران فراهم‌شده است، اضافه کرد: در حوزه اسکان به هر دلیل توقفی باشد پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است.

حیدری به بخش حمل‌ونقل نیز اشاره و تصریح کرد: در این حوزه تا این لحظه در ناوگان حمل‌ونقل عمومی  ۱۲ هزار وسیله داریم که آماده جابه‌جایی زائران است.

وی به دپوی دو هزار و ۲۰۰ دستگاه در مرزهای مهران، شلمچه و چذابه اشاره کرد و یادآور شد: این وسایل نقلیه آماده هستند به‌محض ورود زائران آن‌ها را به شهرهای مقصد انتقال دهند.

سخنگوی ستاد اربعین با بیان اینکه هزار و ۲۰۰ دستگاه از ناوگان حمل‌ونقل درون‌شهری نسبت به جابه‌جایی زائران از مرز به پارکینگ‌ها و شهرهای منتهی به مرز فعالیت می‌کنند، ادامه داد: در داخل عراق نیز بیش از هزار دستگاه اتوبوس از ناوگان حمل‌ونقل شهری تهران، مشهد و کرج به ناوگان حمل‌ونقل عمومی عراق کمک می‌کنند.

وی با بیان اینکه ازنظر ورد با مشکلی مواجه نیستیم، اظهار کرد: ورود روان بوده و خروج نیز به روال قبل از اربعین برگشته است.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *