[ad_1]

به اعلام خبرنگاران، علی ربیعی در حاشیه جلسه کمیسیون تخصصی شورایعالی رفاه که در مجموعه تلاش برگزار شد، با اعلام این که فردا به استان کرمانشاه می روم، گفت: پیش، حین و بعد از بحران ها هر یک از دستگاه ها مسئولیت های خاص خودشان را دارند و بخشی مسئولیت ما در زمان بعد از بحران است.

وی با بیان اینکه ما دو مسئولیت عمده برای خودمان در کرمانشاه قائل هستیم،  گفت: یکی بحث مددکاری روانی است، برای سالمندان و کودکانی که تنها ماندند و خانواده هایی که آسیب روحی دیدند؛ در این خصوص بیش از ۱۰۰ گروه برای مشاوره های روانی اعزام شدند که اینها به کار خود ادامه خواهند داد و مراکزی را  نیز در این خصوص ایجاد خواهیم کرد.

ساخت خانه هایی برای افراد تنها مانده

 ربیعی گفت: همراه با ساخت و ساز خانه ها در کرمانشاه، ساخت خانه هایی برای افراد تنها مانده را دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: توانبخشی و همچنین حمایت از سالمندان و کودکانی که در زلزله  تنها شدند بخشی از کار ما در بعد از حادثه خواهد بود.

احیای صنایع در دستور کار است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اشتغال و تولید در مناطق حادثه دیده گفت:  این موضوع در دولت هم مطرح شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت صنایع و تولید هایی که در آنجا لطمه خورده اند را لیست کرده و آنها را در اولویت تسهیلات قرار داده  و احیای آنها در دستور کار خواهد بود.

برقراری بیمه بیکاری کارگرانی که بیمه پرداخت کرده اند

 ربیعی تصریح کرد: تا زمان احیا صنایع و کارگاه ها و تولیدی ها به تامین اجتماعی گفته ام بیمه بیکاری افرادی که در کارگاه ها شاغل بودند و سابقه بیمه  پردازی داشتند کامل پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه سهم استان کرمانشاه از توسعه اشتغال در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر کشور نیز حدود ۴.۲ درصد بود تاکید کرد: با مشورت با رییس جمهور از اختیار کمیسیون عالی اشتغال برای جابه‌جایی ۳۰ درصد از منابع توسعه اشتغال در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر و روستاها استفاده می‌کنیم.  بر این اساس سهم توسعه اشتغال در کرمانشاه در بخش روستایی که ۴.۲ درصد بود  افزایش پیدا می‌کند.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *