به اعلام خبرنگاران، علی ربیعی در حاشیه جلسه کمیسیون تخصصی شورایعالی رفاه که در مجموعه تلاش برگزار شد، با اعلام این که فردا به استان کرمانشاه می روم، گفت: پیش، حین و بعد از بحران ها هر یک از دستگاه ها مسئولیت های خاص خودشان را دارند و بخشی مسئولیت ما در زمان بعد از بحران است.

وی با بیان اینکه ما دو مسئولیت عمده برای خودمان در کرمانشاه قائل هستیم،  گفت: یکی بحث مددکاری روانی است، برای سالمندان و کودکانی که تنها ماندند و خانواده هایی که آسیب روحی دیدند؛ در این خصوص بیش از ۱۰۰ گروه برای مشاوره های روانی اعزام شدند که اینها به کار خود ادامه خواهند داد و مراکزی را  نیز در این خصوص ایجاد خواهیم کرد.

ساخت خانه هایی برای افراد تنها مانده

 ربیعی گفت: همراه با ساخت و ساز خانه ها در کرمانشاه، ساخت خانه هایی برای افراد تنها مانده را دنبال می کنیم.

وی تصریح کرد: توانبخشی و همچنین حمایت از سالمندان و کودکانی که در زلزله  تنها شدند بخشی از کار ما در بعد از حادثه خواهد بود.

احیای صنایع در دستور کار است

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اشتغال و تولید در مناطق حادثه دیده گفت:  این موضوع در دولت هم مطرح شده است، وزارت صنعت، معدن و تجارت صنایع و تولید هایی که در آنجا لطمه خورده اند را لیست کرده و آنها را در اولویت تسهیلات قرار داده  و احیای آنها در دستور کار خواهد بود.

برقراری بیمه بیکاری کارگرانی که بیمه پرداخت کرده اند

 ربیعی تصریح کرد: تا زمان احیا صنایع و کارگاه ها و تولیدی ها به تامین اجتماعی گفته ام بیمه بیکاری افرادی که در کارگاه ها شاغل بودند و سابقه بیمه  پردازی داشتند کامل پرداخت شود.

وی با اشاره به اینکه سهم استان کرمانشاه از توسعه اشتغال در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر کشور نیز حدود ۴.۲ درصد بود تاکید کرد: با مشورت با رییس جمهور از اختیار کمیسیون عالی اشتغال برای جابه‌جایی ۳۰ درصد از منابع توسعه اشتغال در شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر و روستاها استفاده می‌کنیم.  بر این اساس سهم توسعه اشتغال در کرمانشاه در بخش روستایی که ۴.۲ درصد بود  افزایش پیدا می‌کند.سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *