[ad_1]

امان الله قرائی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر درپاسخ به این پرسش که شکل گیری شوخی ها و لطیفه های فوتبالی بعد از مشخص شدن گروه ایران در جام جهانی به دلیل واقع بینی ایرانی ها است یا عدم خودباوری گفت: بخشی از این شوخی ها جنبه سرگرمی دارد و شیرینی جامعه است، درحالیکه اصل آن به دلیل عدم خودباوری ایرانی ها است که ریشه تاریخی دارد.

وی ادامه داد: در طول تاریخ هرگز برنامه ریزی از سوی حاکمان جامعه برای خودباوری انجام نشده و هنوز جامعه ایرانی نمی داند چند مرده حلاج است و چه لیاقت و شایستگی هایی دارد.

این جامعه شناس با بیان اینکه عدم مشارکت مردم در تصمیم گیری های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در گذشته باعث شده مردم خودشان را باور نکنند، گفت: این خودباوری در ۸ سال دفاع مقدس شکل گرفت درحالیکه بعد از آن فراموش شد و نتیجه اش را در اتفاقات اینچنینی می بینیم. اینکه می گوییم ایران در گروه مرگ است و حتماً می بازیم، این یعنی یاس و بدبینی و اینکه به موفقیت و آینده خوب باور نداریم و فکر می کنیم امداد غیبی ما را باید نجات دهد، در حالی که می توان با اعتماد به خود به فکر تاثیرگذاری و حضور موفق در یک میدان بین المللی باشیم.

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *