[ad_1]

رییس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: مصرف آب در کشت و صنعت خوزستان بالا است و برنامه صرفه‌جویی و مدیریت در بخش کشاورزی باید از این صنعت آغاز شود.

به اعلام منابع خبری، عیسی کلانتری در دومین روز سفر به خوزستان ضمن بازدید از طرح توسعه نیشکر و صنایع جانبی شرکت صنعت دهخدا، اظهار کرد: مصرف آب در کشت و صنعت خوزستان بالا است و برنامه صرفه‌جویی و مدیریت در بخش کشاورزی باید از این صنعت آغاز و الزامات زیست محیطی در کل مراحل تولید رعایت شود.

وی گفت: با صرفه جویی آب در این بخش می‌توان آب را به بخش‌های زیست محیطی و تالاب‌ها انتقال داد و حق آبه تالاب‌ها را تامین کرد و از مدیران این مجموعه خواست در این حوزه برنامه‌ریزی و تلاش کنند.

رییس سازمان حفاظت محیط زیست همچنین در بازدید از پارک ملی دز بر ارایه آموزش‌های زیست محیطی به همه سطوح سنی تاکید کرد و گفت: ارتقای سواد محیط زیستی جامعه و توسعه آموزش‌های محیط زیستی در جامعه منجر به توفیق در حفاظت از محیط زیست می‌شود.

کلانتری در جمع محیط‌بانان به مقوله آموزش در حوزه محیط زیست تاکید کرد و گفت: کار حفاظت از محیط زیست با ارزش است و باید در کنار کارهایی که قانونی به ما محول شده است موضوع آموزش نیز مدنظر قرار گیرد .

وی جایگاه مردم در حفاظت از محیط زیست را بالا دانست و اظهارکرد: هیچکس نمی‌تواند جایگاه مردم را در این موضوع نادیده بگیرد و با سرمایه گذاری در بخش آموزش و اطلاع رسانی به مردم باید موفق‌تر از سایر بخش‌ها عمل کنیم.

کلانتری مردم را بهترین حافظان محیط زیست دانست و گفت: آنان بهتر و بیشتر اهمیت و قدر محیط زیست را می‌دانند و اگر آگاهی و حساسیت مردم نسبت به آلودگی و خطرات زیست محیطی افزایش یابد بهتر می‌توانیم در انجام وظایف و مشارکت مردم موفق باشیم.

وی طرح‌های آموزشی زیست محیطی که در استان خوزستان انجام شده است را مفید دانست و خواستار تداوم این آموزش ها شد.

بر اساس اعلام سایت حفاظت محیط زیست در این نشست احمد رضا لاهیجان زاده مدیر کل حفاظت محیط زیست استان خوزستان گزارشی از برنامه‌های آموزشی این اداره کل طی سه سال گذشته ارائه کرد و گفت: در سه سال گذشته ۲۰۰ هزار دانش آموز و ۱۰ هزار معلم تحت آموزش‌های زیست‌محیطی قرار گرفته‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

سایت منبع

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *